Peynir Altı Suyu ( Süt Serumu ) Nedir?

Peynir Altı Suyu ( Süt Serumu ) Nedir?
20 Ağustos 2017

PEYNİR ALTI SUYU (SÜT SERUMU ) : ??Herhangi bir hayvanın sütünün peynir yapılmasından sonra geride kalan sıvıya peynir altı suyu denir ???Albümin, globulin, süt asidi, B2, B12, C ve D vitaminleri, bakır, demir, çinko, kalsiyum, magnezyum, potasyum içermektedir.
Faydaları :
?Peynir altı suyu, kanser gelişimine engel olur. Özellikle peynir suyunda bulunan proteinler ve aminoasitler, erkeklerde prostat kanseri, kadınlarda ise göğüs ve rahim kanseri riskini düşürmektedir. ?Peynir altı suyu, tip 2 diyabet hastaları için de faydalıdır. ? Bağışıklık sistemini güçlendirir. ? Kolesterolü Düşürür ve yüksek tansiyona iyi gelir. ? içeriğindiği laktoferrin gibi enzimler ile vücutta mikrop üremesini durdurucu bir doğal antibiyotik etkiye de sahiptir. ? Kadınlarda hormon dengesizlikleri e östrojenin az salgılanması gibi rahatsızlıklara iyi gelir. ?içerdiği bol kalsiyum nedeniyle kas yorgunluğu olan kişilerde kas ve eklem ağrılarını iyi gelir . ?Menapoz döneminde kadınlarda sıklıkla görülmekte olan kemik erimesi için bir çözümdür .

KULLANILDIĞI YERLER
Ricotta peynir yapımında ,pankek,krep ,omlet çorba ,pilav,pasta,ekmek
hayvanların yemlerinde,cilt bakımında ,saç bakımında kulanılır. ?Bebeklerde 6. Aydan itibaren Dr ‘nuza danışarak kullanabilirsiniz.
SAKLANMA KOŞULLARI
Peynir altı suyunu buzluk posetine ekleyip derin dondurucuda muhafaza ediniz.
Derin dondurucuda en fazla 3 ay süre içinde tüketiniz.
Peynir altı suyunu buzdolabında muhafaza edeceksekseniz 1 haftayı geçmesin .
Benim önerim ; ?Peyniri haftalık yada aylık ( en fazla 1 ay ) yapmanız ?Peynir altı suyunuda 1 ay içinde tüketmeniz
?En önemlisi çözdürmeden yemeklere dahil etmeniz .

PEYNİR ALTI SUYUNU HERKES KULLANSIN.