Beeo Propolis

Meyveli Kahvaltı ( 7 ay ve üzeri )

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
3 oy verildi.
3,33 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

Meyveli Kahvaltı ( 7 ay ve üzeri )
12 Haziran 2018 8607 defa okundu 0 yorum

Sevgili anneler 6.ayda yada 7 .ayda bebeginiz hala ek gıdaya hazır olmayabilir .Bu çok normal .Bir bebeğin bir gıdaya alışması için defalarca sunmak gerekebilir .Bebeklerin de damak tadı olduğunu unutmayın .
Ek gıdaya ilk başladığınızda gıdaları tek tek vermeye çalışın .Eğer bulamaç şekilde verirseniz bebeginiz hem tatları tanıyamaz hemde alerji yapan bir gıda olursa onu erken bulamazsınız .

Bulamaç kahvaltı nadiren verebilirsiniz .Fakat her kahvaltısı bulamaç olursa bebeginiz peynir ,yumurta ,zeytin yada meyve ekliyorsanız bunların tadını öğrenemez. Artık 1 yaşına girdiğinde peynir , zeytin yada yumurtayı tek verdiğiniz red edebilir. Çünkü bebeginiz tadına alışmadığı için tadı yabancı gelebilir .Bir çok annemiz bebeği pütürlü gıda kabul etmediği için 2 yaşında olmasına rağmen hala bulamaç kahvaltı veriyormuş . Bebeğiniz hiçbir şekilde pütürlü kabul etmiyorsa altta bir sorun var mı önce bu incelenmelidir .Bebeğiniz yemek yerken morarma ,kızarma olmuyorsa endişe etmeyin .Muhakkak pütürlü yemeye alışacaktır. Burda en büyük iş size düşüyor .Bu zamana kadar pütürsüz yiyen bebeğin bir anda katı gıdaya geçmesini beklemeyin .Önce menülerinde tane miktarını yavaş yavaş arttırın .Yemezse hemen pes etmeyin . Çünkü ilk başlangıçta yemeyi red edecektir .Neden kendini katı gıda yiyerek yorsun ki?Bebekler çok zeki yemediğinde hemen blenderdan geçirip vereceğinizi biliyor.Sizler sabırlı olursanız bebeğiniz pütürlü gıdaya alışacaktır .Yemezse öğün aralarını uzatabilirsiniz.Gerekirse ara öğünlerini miktarını çok az tutup yada hiç vermeye bilirsiniz .Emin olun düzene girecektir .Yeter ki sabırlı olun .💕 Mama tarzı tarif isteyen anneler için bu tarifi ekledim.

- meyveli kahvalti 7ayveuzeri 300x225 - Meyveli Kahvaltı ( 7 ay ve üzeri )

  • Kişi Sayısı:
    1 kişilik
  • Hazırlama Süresi:
    dakika
  • Pişirme Süresi:
    5 dakika

Malzemeler

1 yumurta sarısı ( pişmiş )
1 kayısı ,1/4 şeftali ,1/2 muz ( meyvelerden biri ekelenebilir )
1 tatlı kaşığı irmik ( çok az suda pişmiş )
Kıvam açmak için anne sütü yada formül mama

Yapılışı

Bütün malzemeleri karıştırıp verelim. Afiyet olsun .

Yorumlar