Beeo Propolis

Erikli Elmalı Mama ( 7 ay ve üzeri )

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
Tarifi Oyla!
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

Erikli Elmalı Mama ( 7 ay ve üzeri )
8 Ağustos 2017 1081 defa okundu 0 yorum

Gluten alerjisine dikkat edelim. GLUTEN NEDİR ? Gluten, özellikle buğday gibi tahıllarda bulunan bir protein grubudur. GLUTEN ALLERJİSİ NEDİR ? Genetik kökenli bir ince bağırsak allerjisidir. Bazı kişiler gluteni sindiremez (Protein grubunu ).Zamanla ince bağırsak daki villuslar (çıkıntılar ) silinmesiyle besin emilimi bozulur. GLUTEN ALLERJİSİ BELİRTİLERİ NELERDİR?
Çoğu uzman tanıyı koymada güçlük çeker .Birçok besin allerjsiyle aynı belirtiler görülmektedir .
Gluten içeren besinler aldıktan sonra kusma ,ishal karın ağrısı, gaz, huzursuzluk döküntüler büyüme geriliği görülmesi dir. GLUTEN ALLERJİSİNİN TEŞHİSİ NASIL KOYULUR? Kesin teşhis ince bağırsak biyopsisi yapılarak anlaşılır.) ?İrmik yerine yulaf ezmesi yada yulaf unu ekleyebilirsiniz .Yulaf unu gluten içermez fakat gluten içeren besinlerle aynı paketleme bandında bantlandıgı için bulaşma oluyor. Yani eseri miktarda olabilir .Gluten alerjsi var ise kulanmak doğru olmaz .
Yulaf Unu: Kurutulmuş yulaf tanelerinin öğütülmesiyle elde edilir.Besin değeri oldukça yüksektir .
Yulaf Ezmesi :
Yulaf tanelerinin işlenmiş halidir .Yulaf ununa göre besin değeri düşükdür. Yulaf kepeği : Yulafı saran kabuk kısmıdır .Bebeklere 1 yaşından sonra kullanılmalıdır. Uzun süre tüketimi demir , kalsiyum,magnezyum ve birçok mineral eksikliğine sebep olur. Çünkü kepek kısmında Fitik asit vardır .Fitik asit te bir çok mineral emilimini engeller .Uzun süre kepek tüketimi doğru değildir.Bebeginiz iştahsız bir bebekse yulaf tercih etmeyin .Midede çok uzun süre kaldığı için bebeginiz geç açıkabilir.Alması gerek anne sutu , mama yada ek gıdayi almayabilir) ?

Ayına uygun istediğiniz mevsim meyvesini ekleyebilirsiniz. - erikli elmali mama 7ayveuzeri 300x225 - Erikli Elmalı Mama ( 7 ay ve üzeri )

  • Kişi Sayısı:
    1 kişilik
  • Hazırlama Süresi:
    dakika
  • Pişirme Süresi:
    10 dakika

Malzemeler

1 mürdüm eriği
1/4 minik elma
1 tatlı kaşığı irmik
1 çay bardağı su
1 çay kaşığı tereyağı
Çok az tarçın

Yapılışı

Tereyağında irmiği 3,4 tur çevirelim. Suyunu ekleyip pişirelim.İrmik ılıyınca meyveleri cam rendede rendeleyelim. İrmikli karıştırıp ,tarçın ekleyip servis edelim.Afiyet olsun.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.