Beeo Propolis

BLW Patates İlk Tadım ( 6 ay ve üzeri )

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
6 oy verildi.
3,17 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

BLW Patates İlk Tadım ( 6 ay ve üzeri )
5 Temmuz 2018 17698 defa okundu 0 yorum

- blw patates ilk tadim 6ayveuzeri 300x225 - BLW Patates İlk Tadım ( 6 ay ve üzeri )

  • Kişi Sayısı:
    1 kişilik
  • Hazırlama Süresi:
    dakika
  • Pişirme Süresi:
    15 dakika

Malzemeler

1 Patates

Yapılışı

Blw ile beslenecek miniklerim de dikkat etmeniz ilk kural bebeğin dik şekilde oturmasıdır.
İkinci kural ise bebek ilk dönemler asla tek bırakılmamalıdır.
Her gıdayı 3 gün bekleme kuralına uyularak verilmelidir .

Amacın karın doyurmak olmayıp bebeğin gıdalarla tanışıp kendi çabasıyla yemek yemesi ve çiğneme refleksinin gelişmesine izin vermektir .

Sevgili anneler patatesi 3 gün boyunca verin .3 gün içinde herhangi bir alerji belirtisi ( döküntü ,kızarıklık , elde vücutta şişme ,hırıltılı solunum, nefes darlığı ,gaz ,ishal vs .) gorülmediyse 4. gün artık menülerine patates ekleyip yeni gıdaya geçebilirsiniz .

Patatesi buharda pişirmek için ( buhar pişirme aparatı yada süzgeç kulanabilirsiniz .Sebzeleri elinde tutacak şekilde 5 cm uzunluğunda 2_3 cm kalınlığında olacak sekilde doğrayın .Süzgeç yada buhar pişirici aparata sebzeleri ekleyin . Tencereye su ekleyip (sıcak olabilir ) üzerine buhar pişirici aparatı yada süzgeç ekleyin ama suya değmeyecek ( su degince suda pişmiş olur ) üzerine bir kapak kapatıp 10_15 dk pişirin . Dileyen fırında yada tost makinasında da sebzeleri pişirebilir .Pişen sebzeler ne çok sert ne de çok yumuşak olmamalıdır.

Bebeğinize sunarken (ben sunum amaçlı kırmızı tabakta sundum ) kesinlikle renkli bir zeminde sunmayın Beyaz bir zeminde yani mama sandalyesi nin direk masasında sunabilirsiniz .Çünkü dikkatini sadece patates odaklamasi gerekiyor ki patatesi alıp ağzına götürsün.
Bu süreçte en büyük iş size düşüyor .Sabırlı ve sakin olmanız gerekiyor .

Yorumlar