Beeo Propolis

Bebeklere Sebze Püresi ( 6 ay ve üzeri )

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
6 oy verildi.
3,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

Bebeklere Sebze Püresi ( 6 ay ve üzeri )
14 Ekim 2017 9571 defa okundu 0 yorum

- bebeklere sebze puresi 6ayveuzeri 300x225 - Bebeklere Sebze Püresi ( 6 ay ve üzeri )Sevgili anneler sebzeleri tek tek verdikten sonra alerji yapmayan 2,3 sebze ile çorba yada sebze püresi yapıp miniklerime verebilirsiniz .Her zaman ilk önceliğiniz mevsim sebzesi olsun .

Her gıda alerji yapabilir .Bunun için bütün gıdaları vermeden önce 3 gün bekleme kuralına uyarak verin . 3 gün bekleme kuralı neden gereklidir ? Bütün bebekler birbirinden farklıdır .
Bebeklerin kendi yiyeceklerini kendilerinin belirlemesine izin vermeniz gerekir. Bunu takip etmeniz içinde bebeğinizin vücut dilini iyi tanımanız gerekir. 3 gün bekleme kuralı sayesinde bebeğinizin tanışmış olduğu gıdalardan hangisinin alerjik reaksiyon oluşturduğunu, yan etkilerinin neler olduğunu kolay bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. ?3 gün bekleme kuralı nasıl uygulanır ?
Yeni gıda ile tanışan bebeğinize, başka bir gıdayla tanışması için 3 gün beklenir . Böylece vermiş olduğunuz 3 gün ara sayesinde gıdanın etkilerini ve bebeğinizin o gıdaya karşı alerji tepkisini gözlemleyebilirsiniz. 3 gün bekleme kuralını uygulamanız hem bebeğinizin sağlığı hemde sizin doğru bir şekilde müdahaleniz için çok önemli bir kuraldır.

  • Kişi Sayısı:
    kişilik
  • Hazırlama Süresi:
    dakika
  • Pişirme Süresi:
    dakika

Malzemeler

1/4 patates
1/4 havuç
3 dal semizotu
1 çay kapağı zeytinyağı

Yapılışı

Bütün sebzeleri buharda pişirelim. Çatal , süzgeç yada blenderdan geçirelim. Zeytinyağını ekleyip servis edelim .

Not :Blender kulanımında önemli olan metal geçişi dir .Paslanmaz celik kulanirsanız sorun olmaz .Ek gıda başlangıcında pek blender önerilmez .Sebebi ise vermiş olduğunuz gıda tamamen pütürsüz olursa bebeğinizin çiğneme ve yutma refleksi gelişmez .Blenderdan geçirin ce biraz pütürlü bıraktıktan sonra blender kulanmanız da sorun olmayacaktır .

Yorumlar