buy Instagram followers

Armutlu Şeftalili Mama ( 6 ay ve üzeri )

 • Gurme Annem
  Ekleyen:
  Armutlu Şeftalili Mama ( 6 ay ve üzeri )
  1
  kişilik
  5
  dakika

  Pirinç organik olduktan sonra 6.aydan sonra menülerine ekleyebilirsiniz .Pirinç öyle bir duruma getirmişler ki buna şaşırıyorum.Herkes zehir olarak görüyor . Evet besin değeri düşük olabilir .Fakat
  pirinç alerji riski çok düşük çünkü gluten içermez .Diğer tahıllara göre ilk vereceğiniz tahıl olabilir .Yulaf unu da verebilirsiniz .Fakat yulaf unu eseri miktarda gluten içerebilir .( Diger tahıllarla aynı paketlenme bandında bantladigı için) 6. aydan sonra bebeklerinize menüsüne ekleyebilirsiniz ( gluten öyküsü olan kişiler bebeklerine vermemeli yada gluten alerjisi olan bebeklere verilmemeli) .Lifli olduğu için bağırsaklarını fazla çalıştırabilir .İştahsız bebeklerde pek önerilmez .Midede fazla yer kapladığı için açıkmamasına sebep olabilir .Organik olmasına dikkat edin. ?Her zaman ilk rehberiniz bebeğinizi takip eden Dr. ‘ nuz olsun.

  Malzemeler

  1/2 şeftali
  1/4 minik armut
  1.5 tatlı kaşığı pirinç unu
  1/2 çay bardağı su
  Kıvam açmak için anne sütü ,anne sütü almayan bebekler içinde formül mama

  Yapılışı

  Pirinç ununu suda pişirelim. Meyveleri çatalla ezelim . Pirinç ununu ekleyip karıştıralım .Kıvam açmak için anne sütü yada formül mama kulanalım .Afiyet olsun.
  Not : 9 ay üzeri minikler un haline gelmiş 1 ceviz mamaya ekleyebilirler . +1 yaş üzeri için fındık , badem ekleyebilirsiniz.